Studentus uzskata par nenopietnu sabiedrības daļu, kas it kā mācās un kaļ nākotnes plānus, tomēr viņu prātus aizņem izklaides, piedzīvojumi un neskaidra attieksme pret dzīvi. Bet jāatzīst, ka tieši šajā vecumā ir tik daudz lielisku ideju, ambīciju un arī enerģijas darboties. Un to visu vajag ievirzīt pareizajā gultnē, kādas no idejām arī realizējot. Un šajā gadījumā es domāju tieši uzņēmējdarbību. Studentu gadi ir tiešām piemēroti, lai aizrautīgi un spēka pilni jaunieši mestos nezināmajā – dibinātu uzņēmumu un savu ideju pārvērstu reālā biznesā.

Šajā jomā pēdējā desmitgadē ir parādījušies vairāki lieliski atbalsta instrumenti, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem uzsākt savu darbību un attīstīt to pareizajā virzienā, panākot, ka uzņēmums veiksmīgi darbojas un arī pelna. Viss lielais parasti izaug no kaut kā maza. Un ar to arī vajag sākt. Studentiem jāliek lietā savas zināšanas, idejas un dzīves mērķi, lai radītu kaut ko, kas attaisno viņu gaidas par veiksmīgu un aizraujošu dzīvi, nākotni. Sabiedrība un cilvēki mainās, tāpēc ne visiem ir piemērots darbs, kurā viņš ir tikai maza mehānisma skrūvīte un izpilda pavēles, neredzot kopējo bildi.

Savs uzņēmums ir iespēja kaut ko tādu izveidot. Kaut ko savu un īstu. Jā, tas tiešām nav viegli, tas prasa daudz darba, enerģijas, prasa izkāpt arī no ierastā darba laika rāmjiem. Un, ja tas viss vēl ir jāsavieno ar studijām, tad dzīves ritenis var griezties tiešām ātri. Bet, kad tad vēl labāk to uzsākt, ja ne jaunībā, kad vēl nav ģimenes, tik daudz pienākumu un atbildības pret citiem cilvēkiem?

Biznesa inkubatori

bizness-inkubatorsDaudzās pilsētās jau vairākus gadus darbojas biznesa inkubatori. Tādi ir izveidoti arī vairākās universitātēs un augstskolās. Tas nozīmē, ka šajās vietās jaunie uzņēmēji var saņemt nozīmīgu emocionālu un praktisku atbalstu sava biznesa uzsākšanā un pirmo gadu darbībā, kas ir izšķiroši, lai panāktu, ka biznesa plāns ir veiksmīgs. Biznesa inkubatoros var izmantot bezmaksas telpas birojam, saņemt atbalstu dokumentācijas un juridiskos jautājumos, kā arī vērtīgu skatu no malas uz biznesu, atklājot veiksmes un neveiksmes, attīstības scenārijus.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem

Jaunie uzņēmēji arī var izmantot dažādas programma, lai pieteiktos finansiālam atbalstam. To iespējams iegūt gan dažādos Eiropas un valsts līmeņa konkursos un programmās, gan reģionālos projektos. Atliek tikai atrast īsto vietu, kur piesaistīt finansējumu tieši savai idejai. Skaidrs, ka šajā procesā jārēķinās ar pacietību un arī neveiksmju pārvarēšanu, jo par savu lielisko ideju sākumā ir jāpārliecina. Bet, ja ir degsme un pārliecība, ka tas var izdoties, ka jums tas patīk, tad nebūs grūti sagatavot labu biznesa plānu un to prezentētu cilvēkiem, kuriem ir nauda.

Mentori un citas bezmaksas iespējas

Ne tikai nauda ir vajadzīga, lai bizness izdotos un attīstītos. Ir vajadzīga pieredze un zināšanas. Un jauniem cilvēkiem tā visa sākumā var būt par maz. Tāpēc jaunie uzņēmēji var piesaistīt arī kādu mentoru. Tas ir pieredzējis uzņēmējs ar labām biznesa pārvaldības spējām, kurš var sniegt padomus, palīdzēt izveidot struktūru, izvirzīt mērķus, darāmos darbus un stratēģiju. Mentors ir tāda kā zināšanu krātuve, arī vērtīgs skats no malas un objektīva kritika īstajā brīdī. Tas viss ir nepieciešams, lai bizness neciestu neveiksmi. Un ir dažādas iespējas izmantot bezmaksas rīkus, kas ļaus ietaupīt un efektīvāk izmantot līdzekļus. Viena no šādām lietām noteikti var būt bezmaksas grāmatvedības porgramma. Skaidrs, ka grāmatvedība ir viens no lielākajiem jauno uzņēmēju biediem, bet bezmaksas grāmatvedības programma https://ekonts.lv/ var būt labs atbalsts, lai turētu finanses grožos. Bezmaksas grāmatvedības programma ļauj pārvaldīt nelielu uzņēmumu ar mazākiem resursiem un darbaspēku, kā arī vienmēr ir kārtība dokumentācijā un rēķinos.