Viens no dzīves skaistākajiem periodiem parasti ir tieši jaunība, kad esam vidusskolā vai augstskolā, vai tikko beiguši kādu no augstākajām izglītības iestādēm un sākam savas pirmās darba gaitas. Daudzi šajā laikā kā prioritātes izvirza savu izglītību un karjeru, un tikai pēc tam sāk domāt par ģimenes veidošanu, bet gadās, ka studiju laikā izdodas satikt savu vismīļāko cilvēku, sākat kopdzīvi un gaidīti vai tieši pretēji – negaidīti jūsu ģimenē piesakās mazulis. Ko nu? Tikai bez panikas!

Mazulis, protams, ir liela atbildība, neatkarīgi no tā, kādā vecumā tas jūsu ģimenē ir pieteicies, tāpēc jau grūtniecības laikā ir jāpievērš nopietna uzmanība tā veiksmīgai attīstībai mammas ķermenī. Saprotams, ka studiju laiks nav pats bagātākais jūsu dzīves periods, tomēr nevajadzētu riskēt ar pilnīgu grūtniecības ignorēšanu, jo tā jūs varat nodarīt kaitējumu ne tikai mazulim, bet arī sev.

Ir izveidots brīnišķīgs portāls grutnieciba.lv, kur varat uzzināt visu nepieciešamo, kas jums jāzina šajā tik interesantajā un skaistajā dzīves periodā. Vēl var palasīt dažādus rakstus mammamuntetiem.lv vai maminuklubs.lv, kā arī citviet.

Jāatceras, ka jāpiereģistrējas pie sevis uzraugoša speciālista: ģimenes ārsts vai ginekologs. Es gan labāk ieteiktu ginekologu, jo viņš tomēr vairāk specializējas šajā jomā. Ja studējat Rīgā, tad laba izvēle būs tas speciālists, kuram pieejama ultrasonogrāfija Rīgā viņa prakses vietā, nevis lai sūta jūs uz citurieni. Google.lv jūs droši varat pameklēt labākās ultrasonogrāfijas pakalpojumu cenas Rīgā, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu, jo ir saprotams, ka students vēlas ietaupīt.

Tas, ka gaidāt mazuli, nav iemesls, lai pārtrauktu mācības. Patiesībā jūs pat zināmā mērā nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienus – izglītosieties un kļūsiet par vecākiem. Ja paralēli vēl strādājat, tad jūsu nopelnītais būs arī kā papildu atbalsts vēlāk, jo tas nozīmē, ka valsts pabalsts būs lielāks – atkarībā no maksātajiem nodokļiem. Bet ja nestrādājat, nekādu bēdu – valsts tāpat maksās pabalstu, tiesa, tas nebūs pārāk liels. Visu nepieciešamo informāciju par pabalstiem iespējams iegūt www.vsaa.lv.

Lai kā izvēršas jūsu situācija, atcerieties, ka tās ir tikai nelielas grūtības un neērtības uz noteiktu laiku Iegūstot izglītību un vienlaikus audzinot mazuli, jūs būsiet tikai ieguvēji.