Mācības

  Studiju materiālu organizācija - viens no labu sekmju panākumiem

  Aktualizējot tēmu par to, kā mēs iegūstam jaunas zināšanas, organizējam savu studiju procesu, jāatzīst, ka liela nozīme panākumos ir tam, kādā veidā sakārtojam savus studiju materiālus - pierakstus, grāmatas, failus, dažādu literatūru.

  Skaidrs, ka studentus bieži vien pavada haoss, nekārtība uz rakstāmgalda, pieraksti dažādās vietās. Un šāda nekontrolēta pieeja saviem mācību materiāliem var ievērojami kavēt mācību rezultātus, jo, lai sagatavotos pārbaudījumiem, atkārtotu studiju vielu, jāvelta laiks, lai vispār šajā haosā vajadzīgo informāciju atrastu. Daudz produktīvāk būtu jau no paša studiju sākuma ieviest zināmu kārtību, kādā organizēt un glabāt visus ar studijām saistītos materiālus. Un tas attiecas gan uz materiāliem drukātā un rakstītā veidā, gan tiem, kas ir digitālā formātā. Un tādu šobrīd ir gana daudz, ja salīdzina ar laiku pirms desmit gadiem, kad lielākais vairākums mācību materiālu tomēr bija grāmatas un pieraksti.

  Read

  Finanšu jautājumos jāizglītojas visu laiku

  Ir tādas jomas, kurās jaunas zināšanas un risinājumi jāapgūst visu laiku. Un viena no tām noteikti ir finanšu joma, jo nauda un ekonomika ir mainīgi lielumi, tos skar pārmaiņas. Un cilvēkiem ne vienmēr ir vienkārši tam visam pielāgoties. Tāpēc, ja nav pietiekamu zināšanu un arī iemaņu rīkoties ar naudu, tad nākas piedzīvot finansiālas neveiksmes, kurām ir arī noteiktas sekas. Tāpēc par naudu jārunā ar bērniem jau no agra vecuma, lai viņiem veidotos priekšstats par to, lai mācītos rīkoties ar naudu, plānot, krāt, apdomīgi tērēt. Tomēr tas ne vienmēr dod garantiju, ka tad, kad bērni būs pieauguši, vienmēr naudas jautājumos viss ies gludi.

  Read

  Modernās tehnoloģijas - nozīmīgas izglītībai un pašizaugsmei

  To, ka tagad ik katram ir jābūt gatavam visu laiku mācīties, attīstīt savas prasmes un arī apgūt ko jaunu, zinām tāpēc, ka tik strauji mainās valdošās tendences, mainās arī profesiju nozīme un ienāk daudz jaunu amatu, specialitāšu, kurām jāprot pielāgoties. Tāpat arī daudzās jomās darba metodes mainās tik ātri, ka darbinieki, kuri izglītību ieguvuši vairākas desmitgades atpakaļ, ir spiesti no jauna apgūt prasmes, mācīties vai arī pārkvalificēties.

  Read

  Gribi braukt droši? Apgūsti pamata zināšanas par savu auto!

  Tas taču ir tik lieliski – esi izgājis kursus, izbraukājis n-tos kilometrus pa pilsētām un laukiem, ieguvis tiesības vadīt automašīnu un beigu beigās pat esi sakrājis pietiekami daudz līdzekļu, lai kļūtu par sava pirmā auto īpašnieku!

  Parasti jauniešiem šķiet, ka ar šo stāsts beidzas. Nu tik braukšu! Nu tik būs! Nekā! Automašīna, lai cik jauna tā būtu, tāpat prasa nepārtrauktus ieguldījumus.

  Turklāt, kas ir svarīgi, ja gribi, lai braukšana būtu droša un sagādātu mazāk raižu, bet vairāk prieka – jau laikus papēti papildu informāciju un varbūt rīkojies jau profilaktiski.

  Ir skaidrs, kaut arī automašīna ir viens veselums, tā patiesībā sastāv no daudzām atsevišķām detaļām, kas saliktas kopā, rada harmonisku un drošu braucamo. Ja ir vēlme apgūt auto uzbūvi pamatīgāk, tad der pieteikties kādā no skolām, kur to māca (gan kā profesionālo izglītību, gan arī augstāko izglītību).

  Read

  Pirms izvēlies, kur studēt, iepazīsti izglītības iestādi!

  Pirms diviem gadiem mani un daudzus citus potenciālos studēt gribētājus uzrunāja kādas augstākās izglītības mācību iestādes reklāma, kur tā aicināja gribētājus izpildīt testu un uzzināt, vai potenciālais students atbilst prasībām, lai mācītos parkāda Eiropas Savienības fonda piešķirtajiem līdzekļiem budžeta grupā.

  Read

  Kāpēc Piedalīties ERASMUS Apmaiņas Programmā?

  Erasmus ir viena no populārākām apmaiņas programmām, kas dod iespēju studentiem no visas Eiropas piedalīties mācību un pieredzes apmaiņā, apgūstot jaunas programmas citās valstīs un iepazīstot jaunus cilvēkus. Programma Erasmus ir starptautiska studiju apmaiņas programma, kuras galvenais mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti. Programma ir domāta augstākas izglītības studentiem, kuri grib paplašināt savas zināšanas un iegūt jaunu, neaizmirstamo pieredzi.

  Uzsākot savu darbību 1987. gadā, pašreiz Erasmus piedāvā aizbraukt mācīties uz 33 valstīm. Patīkami tas, ka lielāka daļa no Eiropas universitātēm, precīzāk, ap 90% ir ieinteresēti šajā pasākumā un labprāt pieņem jaunus studentus šajā programmā. Viņiem ir iespēja izvēlēties piemērotāko mācību kursu un pavadīt ārzemēs no 2 līdz 12 mēnešiem. Manuprāt, iespēja aizbraukt uz kādu laiku citā valstī mācīties skan ļoti vilinoši un kļūst ļoti populāra. Tā kā daudzi mani draugi ir izmantojuši šādu iespēju un es pati plānoju tuvākajā laikā to izmantot, ir vērts akcentēt to, ko tad tieši dod Erasmus programma.

  Pirms nolemjat braukt, sagatavojaties tam, ka būs nepieciešams daudz laika dokumentācijas sakārtošanai un visu nepieciešamo jautājumu risināšanai. Tomēr, ka saka tie, kas jau izmēģinājuši programmu - tas ir tā vērts. 

  Read

  Augstskolas un Koledžas Latvijā

  Domājot par augstākās izglītības iegūšanu, mums prātā nāk kāda noteikta skola, par ko iepriekš esam interesējušies, vai par kuru vienkārši esam kaut kur padzirdējuši. Lai vai kā, vien retais patiešām labi zina to, cik patiesībā plašas iespējas mums ir sniegtas šeit Latvijā. Un manuprāt, tā arī ir viena no lielākajām problēmām izglītības nozarē.

  Cilvēki nav pietiekoši labi informēti par to, kādās augstākās izglītības iestādes piedāvā iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību, kādā konkrētā nozarē. Līdz ar to samazinās iespēja, ka tiek pieņemts pareizas lēmums par izglītības iegūšanu konkrētā vietā.

  Saprotams, ka lielā mērā tas ir atkarīgs no pašām izglītības iestādēm. Proti, cik plaši un kādā veidā tiek izplatīta informācija par viņu piedāvātajām studiju iespējām. Tāpēc, visbiežāk ar augstākās izglītības iegūšanu tiek asociētas vien dažas populārākās augstskolas un koledžas.

  Ņem vērā, ka Tev ir patiesi labas iespējas izvēlēties sev piemērotāko variantu. Šobrīd, Latvijā ir akreditētas šādas augstskolas un koledžas:

  Read

© 2017 study.lv | blogs

Theme by Anders NorenUp ↑