To, ka tagad ik katram ir jābūt gatavam visu laiku mācīties, attīstīt savas prasmes un arī apgūt ko jaunu, zinām tāpēc, ka tik strauji mainās valdošās tendences, mainās arī profesiju nozīme un ienāk daudz jaunu amatu, specialitāšu, kurām jāprot pielāgoties. Tāpat arī daudzās jomās darba metodes mainās tik ātri, ka darbinieki, kuri izglītību ieguvuši vairākas desmitgades atpakaļ, ir spiesti no jauna apgūt prasmes, mācīties vai arī pārkvalificēties.

E-grāmatas – šī gadsimta tendence

e-gramatasZinot šo tendenci, es savā izglītībā vienmēr mēģinu atklāt jaunus apvāršņus, mācīties kaut ko jaunu, interesēties par jaunākajām tendencēm, kas ir dažādās man saistošās nozarēs. Tāpēc labprāt lasu grāmatas, dažādus izglītojošus rakstus. Tā kā vienmēr esmu kustībā, tad nēsāt līdzi grāmatas nav ērti.

Tāpēc man ļoti patīk, ka vienmēr un jebkurā situācijā varu paļauties uz moderno tehnoloģiju atbalstu. Es lasu e-grāmatas, kas iegādājamas internetā. Tās varu ērti lasīt jebkurā situācijā, jo planšete vai viedtālrunis man vienmēr ir līdzi. Un, ja gadās brīdis laika, tad varu mierīgi kavēt laiku, izlasot kādu nodaļu no iesāktās grāmatas.

Sākumā biju skeptiska pret grāmatu lasīšanu planšetē vai datorā, jo patiesībā esmu liela grāmatu mīļotāja, to man mājās ir ļoti daudz. Bet tagad izskatās, ka tās arī paliks tikai lietošanai mājas apstākļos. Jo ārpus mājām man vienmēr ir daudz ērtāk paņemt līdzi e-grāmatas.

Modernās tehnoloģijas arī studijām

Tomēr uzticama un jaudīga planšete, kā arī klēpjdators taču ir neaizstājama lieta ikvienam, kurš studē. Arī es šobrīd neklātienē studēju, iegūstu jau otru augstāko izglītību. Un nevaru iedomāties savu studiju procesu bez planšetes vai datora. Tajos rakstu dažādus studiju darbus, izmantoju internetā pieejamās datu bāzes, meklēju informāciju, arī skatos video lekcijas, kas notiek diezgan bieži.

Ar šo ierīču palīdzību mans mācību process ir daudz efektīvāks, varu labāk plānot savu laiku un to lieki nekavēt nevajadzīgām nodarbēm. Tā kā viena izglītība man jau ir, arī strādāju, tad ļoti novērtēju savu laiku. Man ir svarīga efektivitāte un pilnvērtīga laika izmantošana, ja esmu to atvēlējusi mācību procesam. Tāpēc jaudīgas un pārdomātas ierīces ir mans galvenais atbalsts.

Pirkumi internetā – izdevīgāki

macībasJa man jāpadalās ar pieredzi šo ierīču iegādē, tad varu teikt, ka visizdevīgāko piedāvājumu vienmēr man sniedzis kāds interneta veikals. Esmu iegādājusies vairākas ierīces, izpētījusi arī veikalu piedāvājumus, bet visas reizes izvēle ir bijusi par labu interneta veikalam. Pēdējo reizi tas bija interneta veikals brivi.lv, tajā par ļoti labu cenu varēja iegādāties ļoti labu un jaudīgu planšetdatoru.

Es to joprojām izmantoju, pagaidām arī nedomāju pirkt citu, jo šis ir ļoti labs. Tajā strādāju ar studiju materiāliem, arī lasu e-grāmtas. Tam ir izturīgs korpuss un jaudīgs akumulators. Tāpēc, ja meklējat uzticamu un jaudīgu ierīci par labu cenu, ir vērts paskatīties, ko piedāvā interneta veikali. Cenas un piedāvājumus var salīdzināt tādās vietnēs kā gudriem.lv, salidzini.lv, kurpirkt.lv.

Mācīties nekad nav par vēlu

Zinu daudzus jaunus cilvēkus, kuri pēc vienas izglītības iegūšanas sākuši strādāt, nodibinājuši ģimeni un par sevis attīstīšanu pilnībā aizmirsuši. Bet ilgstoši tas var būt ļoti postoši, jo liedz prātam un dvēselei attīstīties. Mācīties – tas ne vienmēr nozīmē studēt augstskolā. Tagad ir tik daudz dažādu veidu, kā apgūt kaut ko jaunu, nav obligāti visu dienu jāsēž lekcijās.

Ir dažādi tālmācības kursi, arī neklātienes nodarbības, materiāli, ko var studēt un apgūt pašu spēkiem, var klausīties lekcijas YouTube vietnē. Tagad popularitāti ieguvis jaunais Latvijas Universitātes projekts –  LU Open Minded, kas ļauj mācīties ikvienam, un iegūt oficiālus apstiprinājumu par noklausītajiem un nokārtotajiem kursiem.